Menu Zamknij

Rozchodzi się o rozchodnika

Rozchodzi się o to, że dobrze jest mieć rozchodnika lub jego rodzinę w ogrodzie. Duża ilość odmian, ich zróżnicowanie pod względem barwy, kształtu, wysokości, kwiatów pozwoli na stworzenie rabaty o wyjątkowym charakterze.

STANOWISKO
Wybierzmy miejsce dobrze nasłonecznione, gdyż właśnie takie sprzyja wybarwianiu ozdobnych liści rozchodnika i jego kwitnieniu. Znajdą się również odmiany, które w mniej słonecznej części ogrodu będą zachwycały swym urokiem.

PODŁOŻE
Najlepiej gdy jest lekkie, przepuszczalne, na żyznym także będą rosły.

SADZENIE
Rozchodniki idealnie nadają się na skalniaki, skarpy, murki, ale można je również uprawiać w donicach na słonecznych tarasach. Polecamy, by sadzić je w kępach, wówczas uzyskujemy najlepszy efekt, także na nierównych powierzchniach, kiedy to po pewnym czasie okrywają ziemię różnobarwną kołderką.

PIELĘGNACJA
Podlewanie raczej skromne, zbyt dużej wilgoci mogą nie przetrwać, lepiej znoszą przesuszenie. To odporne byliny, które tolerują suszę i są mrozoodporne, jednak zaleca się ich zabezpieczanie poprzez okrycie np. agrowłókniną, ale dopiero gdy temperatura spadnie kilka kresek poniżej zera. Po zimie dobrze jest wyciąć pędy będące w gorszej kondycji. Zabieg ten poprawia ich „przyczepność” do podłoża.

W Centrum Ogrodniczym AGAWA rozchodniki rozchodzą się niczym świeże bułeczki, do przodu i przez bramę, dalej już z Wami:)
Sprawdźcie sami, jakie cudeńka przywieźliśmy!

f

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *